Nu söker vi Betongarbetare med Snickarerfarenhet

Leksand

Betongarbetare med Snickarerfarenhet

2022-06-20

Contact details

Mikael Wilén

HR-ansvarig

E-mail me

Terms

Type of employment

Permanent employment

Length

Permanent employment

Working hours

Full-time

Wage conditions

Fixed

Drivers licence

Car

Application

Final application date

2022-07-06

Date of publication

2022-06-20

Skoglunds är redan ett väletablerat företag i Siljansregionen både inom byggservice och entreprenad. Vi fortsätter att växa i alla våra verksamhetsområden, följ med på vår fortsatta resa du med.
 
Nu söker vi en betongarbetare som kommer arbeta med betong och snickaruppgifter inom både vår byggservice och entreprenadavdelning.
 
Byggservice -Betong
Som Betongarbetare inom vår byggservice verksamhet så jobbar du med de flesta förekommande uppgifter, både mot privatpersoner och företag. Det kan handla om allt ifrån husgrunder och industriarbeten till enklare arbetsuppgifter med en del lappning och lagning. 
 
Entreprenad -Betong
Inom vår entreprenadavdelning är det större projekt och med jämna mellanrum kan även arbete på annan ort bli aktuellt. 
 
Erfarenhet som Snickare?
Kunskaper i snickaryrket är mycket meriterande också då Skoglunds över längre tid till och från kan ha lite mindre betongjobb och det då kan vara aktuellt under en kortare tid hjälpa till med arbetsuppgifter inom snickaryrket. 
 
 
Om dig
Vi söker Dig med relevant utbildning, yrkesbevis för betong och yrkeserfarenhet som med stort engagemang, sunda värderingar och med öppet och positivt förhållningssätt i relationerna till såväl kunder, medarbetare och leverantörer och vill vara en viktig del av ett spännande företags framtid. Yrkesbevis och B-körkort är ett krav.
 
Språk
Krav: Svenska, Flytande
Meriterande: Teckenspråk
 
Körkort
Krav: B
Meriterande: Utökad B (B96), BE
 
Arbetslivserfarenhet
Minst 3 års erfarenhet
 
Anställningsvillkor
Tillsvidareanställning med inledande provanställning.
 
Tillträde
Tillträde sker enligt ök.
 
Övrigt:
Urval sker löpande så skicka din ansökan så snart som möjligt.
 
Vi undanber oss all kontakt från säljare av platsannonser och rekryteringsföretag.
Sök den här tjänsten
Final application date 2022-07-06

Do you know someone who should see this ad? Share!

Om Skoglundsbolagen

Skoglunds var från början ett renodlat byggföretag, idag är vi ett av Sveriges äldsta kvarvarande i branschen. Genom åren har företaget vuxit och omfattar idag Skoglunds Bygg, Skoglunds Fastigheter, Skoglunds Måleri, Mora Byggservice och Leksands Maskinpartner. Oavsett dina behov och vem du möter, vill vi alltid sprida vårt engagemang och ge dig vår bästa service.

Behoven i samhället har sett annorlunda ut genom historien, men Skoglunds har alltid haft förmågan att anpassa sig efter sin tid, tagit kloka beslut och vårdat sina relationer. I grunden består ju hela vårt samhälle av människor och vi tycker om att lyssna, samarbeta och komma fram till lösningar. Skoglunds vårdar och värnar med andra ord om både hårda och mjuka frågor, det är så vi får kunder, leverantörer och våra anställda att trivas.


Vår vision är: Alltid nära till hands.
För oss innebär det att:

Vi vill skapa miljöer för boende, arbete och fritid som bidrar till livskvalitet.

Vi ska vara det pålitliga förstahandsvalet som tar ansvar, är professionella och har ett stort engagemang i alla relationer.

Du ska känna dig trygg, lyssnad på och nöjd med det utförda arbetet.


Du kan läsa mer om våra verksamheter på www.skoglunds.se eller www.morabyggservice.se